- Головна культурна подія цієї осені — фестиваль ізраїльського кіно з російськими субтитрами
- Одна забута могила або декілька слів про Емануїла Мандельштама.
- Які християнські свята співпадають з єврейськими і чому
- Походження єврейських прізвищ
- Інвестування в криптовалюту через криптобіржу: переваги та недоліки
У Києві відбувся допрем'єрний показ фільму "Особливі"
30 січня 2020 року у Києві за підтримки Почесного Консула Держави Ізраїль в Західному регіоні України Олега Вишнякова пройшов допрем’єрний показ фільму “Особливі” режисерів Еріка Толедано і Олів’є Накаша (“1+1”, “Самба”, “1+1=весілля”) з Венсаном Касселем у головній ролі. Прем’єра стрічки відбулася на 72-му Канському кінофестивалі.
Також захід підтримала Межпарламентська група дружби «Україна- Ізраїль». Був присутній Надзвичайний і повноважний посол Держави Ізраїль в Україні Джоел Ліон.
Показ відвідали Головний раввін Києва Йонатан Маркович та його дружина Інна, яка є засновницею дитячого садку-школи для дітей з аутизмом “Дитина з майбутнім”.
У вступній промові Почесний Консул Держави Ізраїль в Західному регіоні України Олег Вишняков зазначив, що діти з аутизмом дійсно є особливими. І їм потрібно дати шанс, аби ті адаптувалися в суспільстві. Багато хто з особливих людей став відомим. Наприклад, засновник Microsoft, бізнесмен і філантроп Білл Гейтс.
“Аутисти – дуже цікаві, розумні особистості. Компанія Google активно інтегрує їх в роботу. З них виходять відмінні програмісти. А ще люди з аутизмом стають майстерними ювелірами. Знаєте чому? Вони нізащо, ніколи, нічого не вкрадуть. Вони не вміють брехати. Не розуміють натяків і недомовок, якими спілкуються всі навколо.
У них просто по-іншому працює мозок. Вони дуже сильно відчувають. І через це можуть поводитися дивно. І наше завдання – не боятися цього, а допомогти такій людині, коли є можливість”, – зазначив Олег Вишняков.
Надзвичайний і повноважний посол Держави Ізраїль в Україні Джоел Ліон розповів історію зі свого життя (він має родича з аутизмом, який малює прекрасні комікси). Також пожартував, що йому доведеться переглядати дубльовану українською мовою (якою Посол не володіє) кінострічку, знятою на французькій, рідній мові Джоеля Ліона.
Фільм нікого не залишив байдужим, адже він розповідає справжню історію двох волонтерів – іудея та мусульманина, які протягом 20 років дарували надію особливим людям.